Поиск

Анонс матчу МФА «Мункач» (Мукачево) - АФСК «Київ»

10 жовтня, 14.00. Дерцен, стадіон УТБ МФА. Чемпіонат України серед команд другої ліги. 13 тур. МФА «Мункач» (Мукачево) - АФСК «Київ».


Наша мандрівка Україною продовжується. АФСК «Київ» 10 жовтня, в неділю, проведе матч тринадцятого туру чемпіонату України в другій лізі. Це буде перше побачення з надзвичайно врожайним на таланти закарпатським футболом та найдовша поїздка. В селищі Дерцен, що знаходиться в вісімнадцяти кілометрах від другого за величиною міста Закарпаття - Мукачево, наші хлопці зустрінуться з однолітками «Мункач Футбол Академія».

10 жовтня, 14.00. Дерцен, стадіон УТБ МФА. Чемпіонат України серед команд другої ліги. 13 тур. МФА «Мункач» (Мукачево) - АФСК «Київ». Арбітр С.Подригуля (Луцьк), асистенти – Б.Морозюк (Івано-Франківськ), В.Онищук (Житомир). Четвертий арбітр – В.Запрутняк (Вінниця). Спостерігач арбітражу – А.Валенко (Львів).

Цікавий факт – вперше в сезоні будемо грати офіційний матч чемпіонату на фоні двох матчів без поразок. Крім того, це буде своєрідне дербі «академіків», адже в назві обох футбольних клубів фігурує слово «академія». В мальовничому Закарпатті наша команда побуває вперше. Поєдинок з «Мункачем» відбудеться в Дерцені – дуже цікавому та примітному історичному селищі. По-перше, тут майже всі говорять угорською мовою. По-друге, на цьому місці селилися люди ще з часів неоліту. На околиці селища є розкопане поселення епохи бронзи. Під сучасною назвою вперше згадується в 1321 році. Селом володіли роди Сене, Палоці, Добо та (!) Мункачі, пізніше – Габсбурги. Більшість жителів села належать до реформатського (протестанти, послідовники Кальвіна) віросповідання. Серед цікавинок є реформатська церква 1809 року побудови зі старовинним органом, мінеральне джерело, футбольна академія (13 вікових груп, більше 300 гравців, 17 тренерів, шість футбольних полів), крута діюча пожежна станція, дерценський пагорб з третім за висотою в Європі хрестом в «парку примирення» і, звичайно, традиційні мадярські вина, палинки (фруктова горілка) та закуски. Село в різний час було під владою Чехії, Австро - Угорщини, СРСР. Тут жили землевласник та виноградар Янош Дерчені, художник Шандор Мугі, письменник Яромир Томечек.

Підопічним Вячеслава Нівінського протистоятиме клуб з Мукачевого, а Мукачево - це багата футбольна історія і традиції, звідси вийшов великий гурт класних футболістів. Наприклад, Стефан Решко, Тиберій Попович, Василь Турянчик, Володимир Плоскина, Тиберій Корпонай, Ференц Медвідь, Степан Беца, Вячеслав Медвідь, Анатолій Мущинка, Мирослав Бундаш, Янош Габовда, Іван Мозер, Іван Корпонай, Степан Варга, Вільгельм Теллінгер, Імре Лендєл, Золтан Мілес, Йосип Беца, Вільгельм Пфайфер та інші. Власне «Мункач» засновано в 2005 році за підтримки благодійного фонду імені Пака Шандора. Головним інвестором команди та академії є відомий угорський футбольний клуб «Кішварда» з однойменного міста. Президентом МФА «Мункач» є угорець Аттіла Бейла, засновником - відомий футболіст, уродженець Закарпаття Золтан Сільваші («Дніпро», «Таврія», «Шіофок», «Римавска Собота», «Тюркспор»). Команда починала зі змагань ДЮФЛ України. Нинішню назву клуб носить з 2016 року. З 2019 року створена доросла команда, яка пройшла шлях від чемпіонату Закарпатської області, аматорського чемпіонату України до другої професійної ліги. Поточний сезон – дебютний для команди на новому рівні. Головний тренером є відомий фахівець Віталій Шумський (екс – ФК «Львів»). Домашні матчі «Мункач» проводить на власній учбово – тренувальній базі в селі Дерцен, стадіон вміщує 500 глядачів. Наразі команда виступає вище всяких сподівань і впевнено займає шосте місце в групі «А» з 20 очками. АФСК «Київ» з сімома очками посідає чотирнадцяту сходинку. До складу «Мункача» входять переважно молоді гравці – вихованці місцевого футболу. Серед лідерів варто виділити голкіпера Ростислава Дегтяра, півзахисника Василя Луціва, нападника Максима Гірного. Наш клуб з МФА «Мункач» поки не зустрічався. На жаль, через перебір попереджень не зможе допомогти капітан Семен Ключик. Це серйозна втрата, але віримо, що в команді знайдеться гравець, який візьме на себе функції лідера. Буде важко, але віримо в перемогу!

17 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все